8.Sınıf Fen DNA Ve Genetik Kod Testi İndir PDF - Test Çöz

27 Aralık 2020 Pazar

8.Sınıf Fen DNA Ve Genetik Kod Testi İndir PDF

Merhabalar arkadaşlar. 8.sınıf fen bilimleri 2.ünite pdf test sorularını sizlerle paylaşmak istiyorum. Aşağıda yer alan fen 2.ünite pdf test soruları geçtiğimiz günlerde meb tarafından yayınlanan fasikül içerisindeki test sorularından derlenmiştir. Ayrıca sosyal medyada yer alan 337 soruluk bir test de eklenmiştir. Yeni testler de eklenmeye devam edecektir.

Cevaplı testler sitesi içerisinde yer alan soruları genellik öğretmen arkadaşlar göndermektedir. Ya da ücretsiz bir şekilde paylaşılan testlerden derleme yapılmaktadır. 

Meb fasiküllerini tek pdf olarak cevaplitestler.com/2020/11/meb-calisma-fasikul-tum-siniflar adresinden indirebilirsiniz. Bir çok arkadaştan özellikle SADECE TEST SORULARINI PDF olarak paylaşmam istendiği için bu şekilde bir çalışma yaptım. Ayrıca cevap anahtarını da ayrı olarak ekledim arkadaşlar.

Ayrıca 8.sınıf dna ve genetik kod test soruları pdf olarak hazırlanmıştır ve test soruları sonunda da cevap anahtarı da verilmiştir. 

Cevap anahtarlı dna ve genetik kod test sorularını aşağıda verilen bağlantı ile bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Test soruları içerisinde yer alan konular ise;

 1. Dna ve genetik kod
 2. Kalıtım
 3. Mutasyon
 4. Modifikasyon
 5. Biyoteknoloji

8.sınıf 2.ünite dna ve genetik kod yeni nesil pdf soruları google drive eklidir. İndirme bağlantılarına tıkladığınız zaman google drive da yeni bir bağlantı açılır. Bu bağlantının sağ üst köşesinde yer alan indirme bağlantısı ile test sorularını indirebilirsiniz.

İNSTAGRAMDAN TAKİP ETMEK İÇİN AŞAĞIDA YER ALAN LOGOYA TIKLAYABİLİRSİNİZ :)

8.SINIF FEN 2.ÜNİTE DNA VE GENETİK KOD YENİ NESİL SORULAR İNDİR PDF

7 yorum:

 1. EMEĞİNİZE SAĞLIK. SÜPERSİNİZ.

  YanıtlayınSil
 2. Abi doğru olduğundan emeinmisin

  YanıtlayınSil
 3. emeği geçen herkesten Allah razı olsun. genel tekrar döneminde çok faydalı oldu. teşekkürler :)

  YanıtlayınSil
 4. helal olsun tam istediğim taezda olmuş bundan sonra buradan indirecem teşekkürler

  YanıtlayınSil