8.Sınıf Fen Basınç Testi İndir PDF (Full Tekrar) - Test Çöz

29 Mayıs 2021 Cumartesi

8.Sınıf Fen Basınç Testi İndir PDF (Full Tekrar)

8.sınıf basınç test soruları ile ilgili harika bir çalışmayı sizlerle paylaşmak istiyorum. 8.sınıf basınç konusu ile hazırlanan testleri aşağıda verilen bağlantılardan indirebilirsiniz.

Aşağıda yer alan basınç test soruları katılarda basınç, sıvılarda basınç, gazlarda basınç şeklinde ayrı ayrı verilmiştir. Yine en son sırada basınç konu tekrar testlerini de bulabilirsiniz. Testler içerisinde zor basınç soruları ve orta seviyede basınç soruları yer almaktadır.

Samsun, Isparta, Gümüşhane, Çanakkale illeri tarafından hazırlanan 3.ünite fasikülleri içerisinde yer alan basınç test sorularını seçtim ve pdf şeklinde yine sizlerle paylaşmak istedim.

8.sınıf yeni nesil basınç test soruları indirmek isteyen öğretmen ve öğrencilerimiz için çok faydalı olacağına inanıyorum. 

Eğer fasikülün tamamını indirmek isterseniz https://odsgm.meb.gov.tr/www/5-6-7-ve-8-sinif-duzeylerinde-3-unite-calisma-fasikulleri-yayimlandi/icerik/617 adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ben sadece test kısımlarını seçtim ve sizlerle paylaşmak istiyorum :) 8.sınıf basınç test soruları pdf olarak hazırlanmıştır ve cevap anahtarları ise son sayfaya eklenmiştir.

cevaplitestler.com/2020/04/8-sinif-fen-testleri  sayfasında yer alan 8.sınıf fen testlerini de öğrencilerinizle çözmenizi öneriyorum. İçerisinde yer alan sorular yeni nesil beceri temelli yaprak test sorularından oluşmaktadır.

İNSTAGRAMDAN TAKİP ETMEK İÇİN AŞAĞIDA YER ALAN LOGOYA TIKLAYABİLİRSİNİZ :)

8.SINIF KATILARDA BASINÇ TESTİ İNDİR


8.SINIF SIVILARDA BASINÇ TESTİ İNDİR


8.SINIF GAZLARDA BASINÇ TESTİ İNDİR


8.SINIF BASINÇ TEST TEKRAR SORULARI İNDİR PDF

4 yorum: