6.Sınıf Sosyal Bilgiler Yazılı Soruları ve Cevapları 2023 2024 - Test Çöz

16 Eylül 2023 Cumartesi

6.Sınıf Sosyal Bilgiler Yazılı Soruları ve Cevapları 2023 2024

6.Sınıf Sosyal Bilgiler 1.Dönem 1.Yazılı Soruları
6.Sınıf Sosyal Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı Soruları
6.Sınıf Sosyal Bilgiler 2.Dönem 1.Yazılı Soruları
6.Sınıf Sosyal Bilgiler 2.Dönem 2.Yazılı Soruları

6.sınıf sosyal bilgiler yazılı soruları cevap anahtarlı ve pdf olarak hazırlanmıştır. 6.sınıf sosyal bilgiler yazılı sorularının bazılarının cevap anahtarları videolu şekilde eklenmiştir bazıları ise pdf olarak eklenmiştir.


6.Sınıf Testleri (Tüm Dersler) 
6.Sınıf Kaynak Önerileri 
6.Sınıf Yazılı Soruları (Tüm Dersler) 

6.sınıf sosyal yazılı soruları ve cevapları sayesinde sınav öncesi eksik bilgilerinizi giderebilirsiniz. Sizlere tavsiyem soruları çok dikkatli bir şekilde çözmeniz.Aşağıda yer alan bağlantılar ile 6.sınıf sosyal bilgiler yazılı sorularını pdf olarak indirebilirsiniz.


Aşağıda verilen 6.sınıf sosyal yazılı soruları Google drive hesabına eklidir. Gmail hesabınız açık olursa yazılı sorularını daha kolay bir şekilde indirebilirsiniz.

NOT: Birden fazla yazılı sorusu örnekleri paylaşılmıştır. Bazı yazılı sorularının test kısımları bazı yazılı sorularının doğru yanlış kısımları bazılarının da boşluk doldurma kısımları aynı olabilir. Bu sayfada yer alan soruların tamamı gerçek sınavlar uygulanmış sorulardır. Konu ve müfredat değişmediği için her sene soruların bazı kısımları değiştirilmiştir. 

2 yorum: