8.Sınıf Matematik Geometrik Cisimler Testi İndir PDF 216 Soru - Test Çöz

17 Nisan 2021 Cumartesi

8.Sınıf Matematik Geometrik Cisimler Testi İndir PDF 216 Soru

8.sınıf matematik testleri kategorisi içerisinde daha önce sizlerle 1.ünite, 2.ünite, 3.ünite, 4.ünite, 5.ünite 8.sınıf matematik testleri ile ilgili çeşitli paylaşımlar yapmıştım.

Bu paylaşımında ise 8.sınıf matematik 6.ünitesi olan geometrik cisimler ile ilgili test soruları paylaşacağım.

8.sınıf matematik geometrik cisimler test sorularının cevap anahtarı ise son sayfada yer almaktadır. Ayrıca lgs deneme sınavları pdf sayfasında yer alan pdf denemeleri de kesinlikle çözmenizi öneririm.

Ayrıca daha önce cevaplitestler.com/2020/10/8-sinif-matematik-deneme-sinavi-indir-6 adresinde 8.sınıf matematik kurumsal matematik deneme sınavlarını da paylaşmıştım.

Geometrik cisimler pdf test soruları ile ilgili lgs sınavında bir çok soru çıkmaktadır. Sınavda dikkat etmenizde büyük fayda var. 

1,2,3,4,5. testler iller tarafından yayımlanan fasiküllerde yer alan test sorularından derlenmiştir. Test soruları içerisinde dönüşü geometrisi soruları da yer almaktadır. Dönüşüm geometrisi ve geometrik cisimler konusu 8.sınıf matematik konularının 6.ünitesinde yer almaktadır.

Burada yer alan soruları isterseniz EBA üzerinden de öğrencileriniz ile paylaşabilirsiniz. Test sorularını cevap anahtarları ise ayrı bir pdf olarak hazırlanmıştır. 

Aşağıda verilen google drive bağlantıları ile testleri ve cevap anahtarlarını kolay bir şekilde indirebilirsiniz. Gmail hesabınız açık olursa indirme işleminiz daha kolay olacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder