8.Sınıf Matematik Çarpanlar ve Katlar Testi İndir PDF - Test Çöz

1 Temmuz 2021 Perşembe

8.Sınıf Matematik Çarpanlar ve Katlar Testi İndir PDF

Merhabalar sevgili arkadaşlar. Sizlerle bu test içeriğimizde çarpanlar ve katlar pdf test soruları paylaşacağım.

8.sınıf lgs çarpanlar ve katlar yeni nesil pdf test soruları içerisinde yer alan bu sorular çıkmış lgs soruları, bursluluk sınav soruları ve il milli eğitim müdürlükleri tarafından hazırlanan sorulardan hazırlanmıştır. Ayrıca matematik testleri kategorisinde lgs testi sitesi tarafından harika testler paylaşılıyor mutlaka o testleri de incelemenizde fayda var.

Çarpanlar ve katlar  yeni nesil pdf test soruları da çıkmış lgs soruları, bursluluk soruları ve il milli eğitim müdürlükleri tarafından hazırlanan sorulardan oluşuyor.

Aşağıda verilen pdf 8.sınıf çarpanlar ve katlar soruları  ile ilgili çözümleri yaptığınız zaman konu eksiğiniz kalmayacaktır. Cevap anahtarları da ayrı olarak eklenmiştir.

Daha önce 300 soruluk üslü sayılar ve köklü sayılar ile ilgili de bir çalışmayı cevaplitestler.com/2020/04/8-sinif-uslu-koklu-sayilar-pdf bu adreste sizlerle paylaşmıştım. İsterseniz bu testi de indirebilirsiniz.

Burada yer alan soruları isterseniz EBA üzerinden de öğrencileriniz ile paylaşabilirsiniz. Test sorularını cevap anahtarları ise ayrı bir pdf olarak hazırlanmıştır. Aşağıda verilen google drive bağlantıları ile testleri ve cevap anahtarlarını kolay bir şekilde indirebilirsiniz. Gmail hesabınız açık olursa indirme işleminiz daha kolay olacaktır.NOT : Çarpanlar ve katlar Test 1 içerisinde 20 soru orta seviye ve kazanımlara yönelik, test 2 içerisinde 25 soru orta seviye ve kazanımlara yönelik test 3 içerisinde ise 100 soru yeni nesil çarpanlar ve katlar test sorularıdır. 

11 yorum:

 1. çok güzel olmuşşşşşşşşşşşş

  YanıtlaSil
 2. çözümleri var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 8.sınıf çarpanlar ve katlar test sorularının cevap anahtarları vardır. Çözümleri video şeklinde ya da yazılı şekilde yoktur.

   Sil
 3. Yanıtlar
  1. 8.sınıf çarpanlar ve katlar testlerinin henüz video çözümleri yok ama ilerleyen günler de olması için hazırlık yapıyoruz

   Sil
 4. Çocuklar için harika. Teşekkürler

  YanıtlaSil
 5. sitenizi seviyorum teşekkür ederim

  YanıtlaSil